'Minik yüreklerden kocaman 'iyilik’’

YAŞAM 04.04.2024 - 13:02, Güncelleme: 04.04.2024 - 13:22 4700 kez okundu.
 

'Minik yüreklerden kocaman 'iyilik’’

Giresun İl Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler, ihtiyaç sahibi aileler için Ramazan kolisi hazırladı.
Giresun İl Müftülüğüne başlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler, yürekleri ısıtan bir harekete imza attı. Minik öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları bağışlayarak ailelerinin ve Kur’an kursu öğreticilerinin destekleriyle ihtiyaç sahipleri için yardım kolisi hazırladı. Miniklerin hazırladığı koliler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Giresun İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Giresun Şube Başkanı Selçuk Kılıçbay’a teslim edildi. TDV gönüllüleri ile birlikte Kur’an kurslarını ziyaret eden İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Kur’an kursu öğreticilerinin, minik öğrencilerin ve yardımsever ailelerin örnek hareketinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Ramazan kardeşlik ve dayanışma ayıdır”  Minik öğrencilerin yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediğini ifade eden İl Müftüsü Kılıçbay, “Ramazanın gönülleri ferahlatan manevi ikliminde kardeşliği pekiştiren birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla hareket eden minik yavrularımız gerçekleştirdikleri ‘iyilik’ hareketiyle yüreklerimizi ısıttılar. Milli ve manevi değerler ekseninde yardımlaşma bilincini idrak eden yavrularımız, birlik ve beraberliğimizin, huzur ve güvenimizin teminatı oldular. Bu dayanışma ruhu vatandaşlarımızın ve ihtiyaç sahiplerinin arasında sevgi, şefkat ve muhabbet bağlarını kuvvetlendirecektir. Bu ruhla sevinç ve kederi, varlık ve yokluğu paylaşmaya devam edeceğiz. Bu ruhla kardeşlik ahlakını nesilden nesile aktaracağız.” dedi.  “Bir dayanışma medeniyetidir Ramazan” Ramazanın manevi iklimini fırsat bilerek, el birliğiyle ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdüklerini vurgulayan Müftü Kılıçbay, “Sevgi, şefkat ve muhabbetle kardeşlik bağlarımız kuvvetlendi. Sahur ve iftarın sevinç ve bereketini hep birlikte yaşadık, sevgi ve muhabbeti paylaştık. Kadirşinas Giresunlu kardeşlerimizin zekat ve sadakaları, ihtiyaç sahibi ailelerle gönül köprüleri kurulmasına vesile oldu. Yüce Rabbimize kulluğumuzu en güzel şekilde sergilemeye gayret ettiğimiz bu Ramazan günlerinde kardeşlerimizin dertlerine derman olmak için tüm gücümüzle çalıştık.  Minik yavrularımız da infak ve yardımlaşmanın güzel bir örneğini sergilediler.  İhtiyaç sahiplerinin yaşadıkları sevinç ve memnuniyetin, infakta bulunan değerli kardeşlerimizin gönlünde huzura ve genişliğe dönüşmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu. Müftü Kılıçbay, Ramazan kolisi hazırlayan 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu, 15 Temmuz Çıtlakkale, Mustafa Mert, Ayşe Hatun ve Gül Çocuk 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında eğitim gören minik öğrencilere, ailelerine ve Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür etti. Ziyaretler sırasında İl Müftüsü Kılıçbay’a, İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ali Osman Yılmaz ve TDV gönüllüleri eşlik etti.
Giresun İl Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler, ihtiyaç sahibi aileler için Ramazan kolisi hazırladı.

Giresun İl Müftülüğüne başlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler, yürekleri ısıtan bir harekete imza attı.

Minik öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları bağışlayarak ailelerinin ve Kur’an kursu öğreticilerinin destekleriyle ihtiyaç sahipleri için yardım kolisi hazırladı.

Miniklerin hazırladığı koliler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Giresun İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Giresun Şube Başkanı Selçuk Kılıçbay’a teslim edildi.

TDV gönüllüleri ile birlikte Kur’an kurslarını ziyaret eden İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Kur’an kursu öğreticilerinin, minik öğrencilerin ve yardımsever ailelerin örnek hareketinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Ramazan kardeşlik ve dayanışma ayıdır” 

Minik öğrencilerin yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediğini ifade eden İl Müftüsü Kılıçbay, “Ramazanın gönülleri ferahlatan manevi ikliminde kardeşliği pekiştiren birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla hareket eden minik yavrularımız gerçekleştirdikleri ‘iyilik’ hareketiyle yüreklerimizi ısıttılar. Milli ve manevi değerler ekseninde yardımlaşma bilincini idrak eden yavrularımız, birlik ve beraberliğimizin, huzur ve güvenimizin teminatı oldular. Bu dayanışma ruhu vatandaşlarımızın ve ihtiyaç sahiplerinin arasında sevgi, şefkat ve muhabbet bağlarını kuvvetlendirecektir. Bu ruhla sevinç ve kederi, varlık ve yokluğu paylaşmaya devam edeceğiz. Bu ruhla kardeşlik ahlakını nesilden nesile aktaracağız.” dedi. 

“Bir dayanışma medeniyetidir Ramazan”

Ramazanın manevi iklimini fırsat bilerek, el birliğiyle ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdüklerini vurgulayan Müftü Kılıçbay, “Sevgi, şefkat ve muhabbetle kardeşlik bağlarımız kuvvetlendi. Sahur ve iftarın sevinç ve bereketini hep birlikte yaşadık, sevgi ve muhabbeti paylaştık. Kadirşinas Giresunlu kardeşlerimizin zekat ve sadakaları, ihtiyaç sahibi ailelerle gönül köprüleri kurulmasına vesile oldu. Yüce Rabbimize kulluğumuzu en güzel şekilde sergilemeye gayret ettiğimiz bu Ramazan günlerinde kardeşlerimizin dertlerine derman olmak için tüm gücümüzle çalıştık.  Minik yavrularımız da infak ve yardımlaşmanın güzel bir örneğini sergilediler.  İhtiyaç sahiplerinin yaşadıkları sevinç ve memnuniyetin, infakta bulunan değerli kardeşlerimizin gönlünde huzura ve genişliğe dönüşmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu.

Müftü Kılıçbay, Ramazan kolisi hazırlayan 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu, 15 Temmuz Çıtlakkale, Mustafa Mert, Ayşe Hatun ve Gül Çocuk 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında eğitim gören minik öğrencilere, ailelerine ve Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür etti.

Ziyaretler sırasında İl Müftüsü Kılıçbay’a, İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ali Osman Yılmaz ve TDV gönüllüleri eşlik etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yildizhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.