Civelekoğlu: “Hayatınız yalan”

SİYASET 09.02.2024 - 17:08, Güncelleme: 09.02.2024 - 17:08 3551 kez okundu.
 

Civelekoğlu: “Hayatınız yalan”

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Ekrem Faruk Civelekoğlu 57 Milyon 135 bin TL olarak Kasım ayı bütçe görüşmelerinde oy çokluğuyla kabul edilen Giresun Belediyesi özel kalem bütçesinin 100 milyon TL olduğu yalanını söyleyenlere ve destekçilerine çok sert tepki gösterdi.
AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Ekrem Faruk Civelekoğlu, Giresun Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi üzerinden yalan, iftira ve karalama kampanyası yapmaya çalışanlara çok sert bir cevap verdi. Civelekoğlu, “acemi” olarak değerlendirdiği CHP’li Giresun Belediye Başkan Adayı Fuat Köse’nin “Giresun Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi 100 milyon TL” açıklamasını yalanladı, meclis toplantı tutanaklarının belediyenin internet sitesinde aldığını vurguladı. Giresun Belediyesi’nin şeffaf ve açık bir şekilde yönetildiğini kaydeden Civelekoğlu, 2024 yılı bütçesinin Kasım ayı meclis toplantısında görüşüldüğünü, bu toplantıda CHP’li Belediye Başkan Adayı Fuat Köse’nin de olmasına rağmen Giresun Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi üzerinden yalan ve iftira dolu açıklamalarla kamuoyunun yanıltıldığına dikkat çekti. Giresun’un ‘yalan’ siyasetten bıktığı için Giresun Belediyesi’nin Gönül Belediyeciliğiyle yönetildiğini kaydeden Civelekoğlu, “Eski Giresun Belediyesi artık yok. O dönemleri hatırlayanlar iyi bilirler. İftira siyaseti ile içerisinde bulunduğunuz acizliği bizzat kendiniz kamuoyuna yansıtıyorsunuz. Yalan siyasetini bırakın, gerçeklerle yüzleşin artık. 57 milyon 135 bin TL olan, mecliste görüşülen ve oy çokluğuyla kabul edilen, ardından tutanak altına alınan, valiliğe, Sayıştaya ve Hazine ve Maliye Bakanlığına gönderilen bütçeyi yalan dolanla halkı kandırarak 100 milyon TL’ye çıkarmak da ancak size yakışırdı” dedi. “57 Milyon TL genel bütçenin 19 Milyon olan harcama kalemini yalanla 100 Milyon TL’ye çıkardılar” Civelekoğlu, “Giresun Belediyesi sizin zihniyetinizle yönetilmiyor. Her şey açık, her şey şeffaf, her şey kayıt altında. Neye dayanarak bütçenin 100 milyon TL olduğu yalanını söylüyorsunuz. Kasım ayında gerçekleşen bütçe görüşmelerinde de görüldüğü üzere, katip tarafından okunan ve kamerayla kayıt altına alınan rakam 57 Milyon 135 bin TL’dir. Bütçenin sadece 19 Milyon TL’si harcama gideri olarak kullanabiliyor, geri kalan kısım maaş ve personel ödemeleridir. Sayın Köse’nin yalan beyanda bulunduğu gibi 100 Milyon TL’lik bir rakam söz konusu bile değildir. Meclis tutanakları Giresun Belediyesi’nin internet sitesinde yer almaktadır. Herkes şeffaflıkla inceleyebilir. İftira siyaseti ile üç adım gidersiniz, kasaba siyasetini bırakın işinize bakın. İşiniz gücünüz yalan, iftira ve karalama kampanyası. Giresun halkı sizin yalan zihniyetinizden bıktı ama siz yalan söylemekten bıkmadınız. Takdir halkımızındır” ifadelerini kullandı.
AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Ekrem Faruk Civelekoğlu 57 Milyon 135 bin TL olarak Kasım ayı bütçe görüşmelerinde oy çokluğuyla kabul edilen Giresun Belediyesi özel kalem bütçesinin 100 milyon TL olduğu yalanını söyleyenlere ve destekçilerine çok sert tepki gösterdi.

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Ekrem Faruk Civelekoğlu, Giresun Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi üzerinden yalan, iftira ve karalama kampanyası yapmaya çalışanlara çok sert bir cevap verdi.

Civelekoğlu, “acemi” olarak değerlendirdiği CHP’li Giresun Belediye Başkan Adayı Fuat Köse’nin “ Giresun Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi 100 milyon TL” açıklamasını yalanladı, meclis toplantı tutanaklarının belediyenin internet sitesinde aldığını vurguladı.

Giresun Belediyesi’nin şeffaf ve açık bir şekilde yönetildiğini kaydeden Civelekoğlu, 2024 yılı bütçesinin Kasım ayı meclis toplantısında görüşüldüğünü, bu toplantıda CHP’li Belediye Başkan Adayı Fuat Köse’nin de olmasına rağmen Giresun Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi üzerinden yalan ve iftira dolu açıklamalarla kamuoyunun yanıltıldığına dikkat çekti.

Giresun’un ‘yalan’ siyasetten bıktığı için Giresun Belediyesi’nin Gönül Belediyeciliğiyle yönetildiğini kaydeden Civelekoğlu, “Eski Giresun Belediyesi artık yok. O dönemleri hatırlayanlar iyi bilirler. İftira siyaseti ile içerisinde bulunduğunuz acizliği bizzat kendiniz kamuoyuna yansıtıyorsunuz. Yalan siyasetini bırakın, gerçeklerle yüzleşin artık. 57 milyon 135 bin TL olan, mecliste görüşülen ve oy çokluğuyla kabul edilen, ardından tutanak altına alınan, valiliğe, Sayıştaya ve Hazine ve Maliye Bakanlığına gönderilen bütçeyi yalan dolanla halkı kandırarak 100 milyon TL’ye çıkarmak da ancak size yakışırdı” dedi.

“57 Milyon TL genel bütçenin 19 Milyon olan harcama kalemini yalanla 100 Milyon TL’ye çıkardılar”

Civelekoğlu, “ Giresun Belediyesi sizin zihniyetinizle yönetilmiyor. Her şey açık, her şey şeffaf, her şey kayıt altında. Neye dayanarak bütçenin 100 milyon TL olduğu yalanını söylüyorsunuz. Kasım ayında gerçekleşen bütçe görüşmelerinde de görüldüğü üzere, katip tarafından okunan ve kamerayla kayıt altına alınan rakam 57 Milyon 135 bin TL’dir.

Bütçenin sadece 19 Milyon TL’si harcama gideri olarak kullanabiliyor, geri kalan kısım maaş ve personel ödemeleridir. Sayın Köse’nin yalan beyanda bulunduğu gibi 100 Milyon TL’lik bir rakam söz konusu bile değildir. Meclis tutanakları Giresun Belediyesi’nin internet sitesinde yer almaktadır. Herkes şeffaflıkla inceleyebilir. İftira siyaseti ile üç adım gidersiniz, kasaba siyasetini bırakın işinize bakın. İşiniz gücünüz yalan, iftira ve karalama kampanyası. Giresun halkı sizin yalan zihniyetinizden bıktı ama siz yalan söylemekten bıkmadınız. Takdir halkımızındır” ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yildizhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.