301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 17:16 Bu haber 252 kez okundu
 
Tığlı’dan Sağlık Bakanına görevini yap uyarısı
4 Temmuz 2017 tarihinden beri Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Tıbbı Onkoloji Uzmanı olarak görev yapan uzman doktorun 6 Haziran 2019 tarihinde görevinden ayrılması ile birlikte Giresun’da ki kanser hastaları doktorsuz kalmıştı.
Siyaset Haberi


CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “17 Mayıs 2019 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıtlasın diye bir soru önergesi vermiştim. Bugün itibari ile soru önergemize hâlâ bir cevap verilmemiştir. Önergemizde Giresun iline Onkoloji Uzmanı olan bir doktorun ne zaman atanacağı ile ilgiliydi. Sağlık Bakanlığı’nın bu ay içinde yaptığı atamalara baktığımızda maalesef Giresun’a atanan herhangi bir onkoloji uzmanı doktor yoktur. Bu ay ki atama kuralarının bitmesine sayılı günler kala Sağlık Bakanını Giresun’a onkoloji uzmanı bir doktor gönderilmesi için göreve çağırıyorum” dedi.

Onkoloji uzmanı bir doktorun Giresun’a atanması ya da görevlendirilmesi için konuyu meclis gündemine taşıyan CHP’li Tığlı, “2016 yılında Nurettin Canikli’nin özel gayretleri ile onkoloji kliniği açılacağı, 2018 yılında da "Onkoloji Sağlık Köyü" yapılacağı müjdelendiği bir gündemden geldiğimiz nokta koskoca Giresun iline bir onkoloji uzmanı doktorunun çok görülmesi olmuştur. Sağlık Bakanı’ndan sonra bu gayretleri gösteren ve müjde verenlerden de bu konuyla ilgili mütevazı katkı beklediğini” ifade etti.

“Sağlık Bakanı cevaplasın diye verdiğim soru önergesine 21 Mayıs’ta ilk cevabı veren Giresun Valiliği, “Sağlık Bakanlığı’ndan onkoloji uzmanı bir doktorun atanması talebinde bulunduklarını ve/veya atama yapılana kadar geçen süre içinde il dışından resen bir uzmanın görevlendirilmesini istediklerini” belirten bir açıklama yapmıştı” diyen CHP’li Tığlı, “Sağlık Bakanlığı’nın hiç vakit kaybetmeden Giresun’a derhal bir onkoloji uzmanı doktoru göndermesi gerektiğini” söyledi.

YETKİYİ KULLANMAMAK HASTALARI ÖLÜME TERK ETMEKTİR

CHP’li Necati Tığlı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şöyle seslendi:
Giresun’da ki kanser hastaları onkoloji uzmanı olmadığı için tedavilerini yaptıramıyorlar. Hastalarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız gözlerimizin önünde birer birer eriyor.
Ne için? Sağlık Bakanlığı Giresun’a uzman bir onkoloji doktoru gönderemediği için…
Uzman bir onkoloji doktorunun olmamasını sakın ola ki atama mevzuatlarına falan bağlamayınız. Zira böyle önemli, hassas ve yaşamsal bir konuda atamanın yapılmasını beklemek ve hastaları ölüme terk etmek, verilen yetkiyi kullanmamak ve görevi yapmamaktan başka bir şey değildir.

Giresun’da ki kanser hastalarının yalnızlığa ve ölüme terkedildiğini söyleyen CHP’li Tığlı, “bu saatten sonra Giresun’da tedavi olamayan, tedavisi aksayan ve ölen tüm kanser hastalarından Giresun’da ki hastanemize bir doktor gönderemeyen AKP iktidarı ve Sağlık Bakanı sorumludur. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ya görevini yaparak Giresun’a uzmanı bir onkoloji doktoru gönderecek ya da görevini yapamadığı için istifa etmesi gerekecektir” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Tığlı’dan, Sağlık, Bakanına, görevini, yap, uyarısı,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Giresun
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 23.10.2019
Bugün
17° - 20°
Perşembe
17° - 20°
Cuma
16° - 21°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 23.10.2019
İmsak
05:14
Sabah
06:39
Öğle
12:16
İkindi
15:13
Akşam
17:43
Yatsı
19:02
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 5
<div class = "fb-comments" data-href = "http://yildizhaber.com.tr/haber--82723.html" data-numposts = "50" > </ div>
Haber Yazılımı