Haber Girişi: 12.10.2021 - 16:43, Güncelleme: 12.10.2021 - 16:43

‘Mevsimlerin ötesi 1. şiir şöleni’ Giresun'da yapıldı

 

‘Mevsimlerin ötesi 1. şiir şöleni’ Giresun'da yapıldı

Giresun Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Giresun Şubesi İşbirliği ile "Mevsimlerin Ötesi 1. Şiir Şöleni" Giresun'da, aynı anda üç ayrı mekanda yapıldı.
Türkiye Yazarlar Birliği Giresun Şubesi ve Giresun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile 09 Ekim 2021 Cumartesi Günü Saat: 17:00'de ortak bir etkinliğe imza attılar. "Mevsimlerin Ötesi 1. Şiir Şöleni" Türkiye Yazarlar Birliği'nin il şube başkanları,  il temsilcileri ve üyelerinden oluşan şair, yazar ve araştırmacılarının katılımı, TYB Giresun Şubesi organizesi ve Giresun Belediyesinin destekleri ile Giresun'da aynı anda üç ayrı mekânda, Şiir Şöleni yapıldı.  Giresunlu şiirseverlerle, sanatseverlerle buluşulan 'Mevsimlerin Ötesi 1. Şiir Şöleni', Program öncesinde Türkiye'nin 10 il'inden Giresun'a gelen Türkiye Yazarlar Birliği'nden 28 şair ve yazarına, Giresun Kale gezisi yaptırıldı. Şehrin tarihi, kültürü, cografî yapısı, insanı ve  doğası hakkında bilgiler verildi. Yazar ve şairlere, şehir hakkında broşürler dağıtıldı.   'Mevsimlerin Ötesi 1. Şiir Şöleni'nde, 09 Ekim 2021 Cumartesi Günü, Saat: 17:00-18:30 saatleri arasında, Giresun Kalesi eteklerinde bulunan Zeytinlik Mahallesi'nde, 'Giresun Mekan'da,  Giresun Gazi Caddesi üzerinde 'Can Akengin Sanat Galerisi'nde ve tarihi dokusu korunan Eski Rektörlük Binası yanındaki 'Giresun 'Millet Bahçesi'nde şairler, Giresunlu şiirseverlere şiirlerinden  seslendirdiler.  Can Akengin Sanat Salonu'nda Program Yöneticileri Hayrettin Orhanoğlu ve Dr. Fazıl Özden sunumları ile Mehmet Kurtoğlu, Muhammet Enes Kala, Abdulnasır Kımışoğlu, Mustafa Baki Efe, Hasan Yücel Başdemir şiirlerini okudular. Millet Bahçesi'ndeki Parkta, Olgun Albayrak, İsmail Güçtaş sunumuyla Mahmut Bıyıklı, Hanefî İspirli, Kamuran Tuna, Eyüp Azlal, Enver Çapar Giresunlu Şiirseverlere şiirlerini seslendirdiler. Üçüncü etkinlik mekânı olarak, Zeytinlik Mahallesi üzerinde bulunan Zeytinlik Evleri'ndeki Belediye kültür evi olan "Giresun Mekan" kullanıldı. 'Giresun Mekan'da ise, yöneticiliklerini Hatice Satgun ve Sabit Bayram' yaptığı Şiir Şöleninde: Halil İbrahim Özdemir, Ali Köseoğlu, Ferhat Ağca ve son olarak da Sebahat Karagöz şiiirlerini sanatsever, şiirsever Giresunlu izleyicilere okudular. Programın ikinci gününde şair ve yazarlar için  bir yayla gezisi düzenlendi. Giresun Dereli  güzergâhı üzerinden Yavuzkemal Belde Belediyesi sınırları içinde bulunan 'Mavi Göl', 'Göksu Travertenleri (Ak Zemin) sonrasında Ağaçbaşı Tabiat Parkı, (Kulakkaya Yaylası) gezisi yaptırılarak program sona erdi. Etkinlikleri, eş zamanlı olarak üç ayrı mekanda gerçekleştirilen "Mevsimlerin Ötesi 1. şiir Şöleni kısmında, Giresun Belediye Başkanı Aytekin şenlikoğlu Can Akengin Sanat Salonu'na gelerek, şair ve yazarların Giresun şehrine sağladıkları katkı ve değer nedeniyle çok memnun olduklarını ve teşekkürlerini iletti. Şair ve yazar konuklara Giresun Belediyesi'nce hediye takdim edildi. Türkiye Yazarlar Birliği de başkan Aytekin Şenlikoğlu'na teşekkür beratı takdim etti. Şiir şöleni şair ve  yazarlarının kendi eserlerinden oluşan hediye kitap dağımı ile son buldu.  
Giresun Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Giresun Şubesi İşbirliği ile "Mevsimlerin Ötesi 1. Şiir Şöleni" Giresun'da, aynı anda üç ayrı mekanda yapıldı.

Türkiye Yazarlar Birliği Giresun Şubesi ve Giresun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile 09 Ekim 2021 Cumartesi Günü Saat: 17:00'de ortak bir etkinliğe imza attılar.

"Mevsimlerin Ötesi 1. Şiir Şöleni" Türkiye Yazarlar Birliği'nin il şube başkanları,  il temsilcileri ve üyelerinden oluşan şair, yazar ve araştırmacılarının katılımı, TYB Giresun Şubesi organizesi ve Giresun Belediyesinin destekleri ile Giresun'da aynı anda üç ayrı mekânda, Şiir Şöleni yapıldı. 

Giresunlu şiirseverlerle, sanatseverlerle buluşulan 'Mevsimlerin Ötesi 1. Şiir Şöleni', Program öncesinde Türkiye'nin 10 il'inden Giresun'a gelen Türkiye Yazarlar Birliği'nden 28 şair ve yazarına, Giresun Kale gezisi yaptırıldı. Şehrin tarihi, kültürü, cografî yapısı, insanı ve  doğası hakkında bilgiler verildi. Yazar ve şairlere, şehir hakkında broşürler dağıtıldı.

 

'Mevsimlerin Ötesi 1. Şiir Şöleni'nde,

09 Ekim 2021 Cumartesi Günü, Saat: 17:00-18:30 saatleri arasında, Giresun Kalesi eteklerinde bulunan Zeytinlik Mahallesi'nde, 'Giresun Mekan'da,  Giresun Gazi Caddesi üzerinde 'Can Akengin Sanat Galerisi'nde ve tarihi dokusu korunan Eski Rektörlük Binası yanındaki 'Giresun 'Millet Bahçesi'nde şairler, Giresunlu şiirseverlere şiirlerinden  seslendirdiler. 

Can Akengin Sanat Salonu'nda Program Yöneticileri Hayrettin Orhanoğlu ve Dr. Fazıl Özden sunumları ile Mehmet Kurtoğlu, Muhammet Enes Kala, Abdulnasır Kımışoğlu, Mustafa Baki Efe, Hasan Yücel Başdemir şiirlerini okudular.

Millet Bahçesi'ndeki Parkta, Olgun Albayrak, İsmail Güçtaş sunumuyla Mahmut Bıyıklı, Hanefî İspirli, Kamuran Tuna, Eyüp Azlal, Enver Çapar Giresunlu Şiirseverlere şiirlerini seslendirdiler.

Üçüncü etkinlik mekânı olarak, Zeytinlik Mahallesi üzerinde bulunan Zeytinlik Evleri'ndeki Belediye kültür evi olan "Giresun Mekan" kullanıldı.

'Giresun Mekan'da ise, yöneticiliklerini Hatice Satgun ve Sabit Bayram' yaptığı Şiir Şöleninde: Halil İbrahim Özdemir, Ali Köseoğlu, Ferhat Ağca ve son olarak da Sebahat Karagöz şiiirlerini sanatsever, şiirsever Giresunlu izleyicilere okudular.

Programın ikinci gününde şair ve yazarlar için  bir yayla gezisi düzenlendi. Giresun Dereli  güzergâhı üzerinden Yavuzkemal Belde Belediyesi sınırları içinde bulunan 'Mavi Göl', 'Göksu Travertenleri (Ak Zemin) sonrasında Ağaçbaşı Tabiat Parkı, (Kulakkaya Yaylası) gezisi yaptırılarak program sona erdi.

Etkinlikleri, eş zamanlı olarak üç ayrı mekanda gerçekleştirilen "Mevsimlerin Ötesi 1. şiir Şöleni kısmında, Giresun Belediye Başkanı Aytekin şenlikoğlu Can Akengin Sanat Salonu'na gelerek, şair ve yazarların Giresun şehrine sağladıkları katkı ve değer nedeniyle çok memnun olduklarını ve teşekkürlerini iletti. Şair ve yazar konuklara Giresun Belediyesi'nce hediye takdim edildi.

Türkiye Yazarlar Birliği de başkan Aytekin Şenlikoğlu'na teşekkür beratı takdim etti.

Şiir şöleni şair ve  yazarlarının kendi eserlerinden oluşan hediye kitap dağımı ile son buldu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yildizhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.