Haber Girişi: 29.09.2021 - 10:40, Güncelleme: 29.09.2021 - 10:40

'İktidarın derdi müteahhite para kazandırmak'

 

'İktidarın derdi müteahhite para kazandırmak'

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, İktidara Eğribel Tüneli konusunda yapılan çağrıları hatırlatarak “iktidar müteahhit parasını tıkır tıkır aldı mı buna bakıyor, gecikti, bir an önce faaliyete geçsin, kış girmeden hizmete açalım gibi derdi 6 yıldır hiç olmadı, müteahhit parasını alıyor mu siz ona bakın” dedi.
Giresun Milletvekili Necati Tığlı Tünel ve Bağlantı yollarının inşasında üç yıldır hiçbir yol kat edilemediğine vurgu yaptı. “Giresun Ayrımı-Dereli Şebinkarahisar-Suşehri Ayrımı Devlet Yolu (DOKAP-DAP) Eğribel, Pınarlar ve Muhtelif Tüneller, Bağlantı Yolları bitiş tarihinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2019 yatırım programına göre 2022 olduğu ifade edilmişti. Mevcut durum bu tarihinde umutsuz bir tabloya işaret etmektedir. Bölgeyi ve şehrimizi İç Anadolu ve Doğu Anadolu’ya sağlanacak bağlantıyla ekonomik ve stratejik bir bütünlük ve önem arz eden yolun gecikmesi büyük bir ekonomik kayıp olmakla birlikte bu güzergahı kullanan vatandaşlarımız altı yıldır bozuk bir satıh üzerinde bazen tek şeritten ulaşım sağlamaya çalışmaktadır ve yıllardır bu yol ve tünellerin bağlantı yollarının tamamlanmasını ümit etmektedir. Bu projenin geçici kabul tarihi 2018 yılı sonundan, ikmal ihalesinin yapıldığı 15 Ekim 2019’a kadar hiçbir çalışma yürütülmemiştir. Bu tarihten bugüne kadar da kayda değer bir çalışma yürütülmediği görülecektir. Fakat iktidarın bu husustaki propagandası hız kesmeden devam etmiştir. MÜTEAHHİT PARASINI ALIYOR AMA İNŞAAT BİTMİYOR Bakanlığın Eğribel sağ ve sol tüplerinin yüzde doksan beş oranında tamamlandığını ifade ettiği tarihten bu yana iki buçuk yıl geçti. 2015’de inşaatına başlanan Eğribel Tünelinin 110 Milyon Liralık ödeneğinin tüketilip ardından 360 milyon bedelle yapılan ikmal ihalesi, sürecin müteahhit tarafında, yandaşa kaynak aktarımında bir aksaklık olmadığını işlerin tıkır tıkır yürüdüğünü gösteriyor. Bu durum Saygıdeğer Giresun AKP’li siyasetçilerimizin yüreklerine su serper mi bilmiyoruz; fakat üç yıldır aynı hamaset, aynı sorumsuzluk ve ilgisizlik karşısında Giresunlu vatandaşlarımız Peygamber sabrı gösteriyor farkında mısınız? Sizler bir zamanlar dilinizden düşürmediğiniz Ömer’in adaletini unutalı çok zaman oldu”  
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, İktidara Eğribel Tüneli konusunda yapılan çağrıları hatırlatarak “iktidar müteahhit parasını tıkır tıkır aldı mı buna bakıyor, gecikti, bir an önce faaliyete geçsin, kış girmeden hizmete açalım gibi derdi 6 yıldır hiç olmadı, müteahhit parasını alıyor mu siz ona bakın” dedi.

Giresun Milletvekili Necati Tığlı Tünel ve Bağlantı yollarının inşasında üç yıldır hiçbir yol kat edilemediğine vurgu yaptı.

“Giresun Ayrımı-Dereli Şebinkarahisar-Suşehri Ayrımı Devlet Yolu (DOKAP-DAP) Eğribel, Pınarlar ve Muhtelif Tüneller, Bağlantı Yolları bitiş tarihinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2019 yatırım programına göre 2022 olduğu ifade edilmişti.

Mevcut durum bu tarihinde umutsuz bir tabloya işaret etmektedir. Bölgeyi ve şehrimizi İç Anadolu ve Doğu Anadolu’ya sağlanacak bağlantıyla ekonomik ve stratejik bir bütünlük ve önem arz eden yolun gecikmesi büyük bir ekonomik kayıp olmakla birlikte bu güzergahı kullanan vatandaşlarımız altı yıldır bozuk bir satıh üzerinde bazen tek şeritten ulaşım sağlamaya çalışmaktadır ve yıllardır bu yol ve tünellerin bağlantı yollarının tamamlanmasını ümit etmektedir. Bu projenin geçici kabul tarihi 2018 yılı sonundan, ikmal ihalesinin yapıldığı 15 Ekim 2019’a kadar hiçbir çalışma yürütülmemiştir. Bu tarihten bugüne kadar da kayda değer bir çalışma yürütülmediği görülecektir. Fakat iktidarın bu husustaki propagandası hız kesmeden devam etmiştir.

MÜTEAHHİT PARASINI ALIYOR AMA İNŞAAT BİTMİYOR

Bakanlığın Eğribel sağ ve sol tüplerinin yüzde doksan beş oranında tamamlandığını ifade ettiği tarihten bu yana iki buçuk yıl geçti. 2015’de inşaatına başlanan Eğribel Tünelinin 110 Milyon Liralık ödeneğinin tüketilip ardından 360 milyon bedelle yapılan ikmal ihalesi, sürecin müteahhit tarafında, yandaşa kaynak aktarımında bir aksaklık olmadığını işlerin tıkır tıkır yürüdüğünü gösteriyor. Bu durum Saygıdeğer Giresun AKP’li siyasetçilerimizin yüreklerine su serper mi bilmiyoruz; fakat üç yıldır aynı hamaset, aynı sorumsuzluk ve ilgisizlik karşısında Giresunlu vatandaşlarımız Peygamber sabrı gösteriyor farkında mısınız? Sizler bir zamanlar dilinizden düşürmediğiniz Ömer’in adaletini unutalı çok zaman oldu”

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yildizhaber.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.