301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 17:18 Bu haber 137 kez okundu
 
Bulancak MEM Projesi kabul edildi
TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı Eğitimde Yenilikçi Teknolojiler (2018) Kapsamında Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına SANLAB Simülasyon,
Gündem Haberi


Giresun Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi Bahçeşehir Üniversitesi ve Giresun RAM ortaklığında başvurulan ‘Ülke Genelinde 6-14 Yaş Öğrenme Güçlüğü Riski Yaşayan Öğrencileri Belirlemek İçin Dijital Ölçek Hazırlama ve Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Hazırlama-Uygulama Yazılımı Geliştirilmesi’ adlı proje kabul edildi.

İlgili çağrılar kapsamında 1. aşama için önerilen 1577 adet proje önerisinden 770’i 2. aşama başvurusuna hak kazanmış, bu projelerden 644’ü için 2. aşama başvurusu yapılmıştır. Söz konusu proje önerilerinden de 512’si bilimsel değerlendirmeye alınmış, 74 adet projenin desteklenmesine karar verilmiştir.

Eğitimde Yenilikçi Teknolojiler çağrısına 1. aşamada 122 proje başvurmuş, sadece 2 proje, Koç Üniversitesi ve Bulancak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü projesi kabul edilerek desteklenmiştir.

Proje, öğrenme güçlüğü riski altında olan öğrencilerin belirlenmesi için bir ölçek geliştirilmesi ve gerekli destek eğitimin dijital bir ortam yardımıyla ulusal ölçekte, ihtiyaç duyan her öğrenciye sağlanmasını amaçlıyor. Ülkemizde öğrenme güçlüğü olan ya da bu risk altında olan öğrencilerin oranının %10-13 arasında olduğu düşünüldüğünde çalışmanın önemi açıkça görülüyor. Bu önemli projenin yürütülmesinde kendi alanlarının önemli isimleri birlikte çalışacak. Proje kurum yetkilisi İlçe Millî Eğitim Müdürü Şenel BULUT, proje yürütücüsü Cem Mutlu TÜRKSEVEN ’in koordinasyonunda oluşan proje ekibi; Gazi Üniversitesinden, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. E.Rüya ÖZMEN, Dr. Öğr. Gör. Arzu DOGANAY BİLGİ ve Dr. Öğr. Gör. Ayfer SAYIN;  Bahçeşehir Üniversitesinden Öğretim Görevlisi ve Eğitim Teknolojileri Uzmanı Prof. Dr. Tufan ADIGÜZEL, Trabzon Üniversitesinden Türkçe Eğitimi Uzmanı Doç.Dr. Erhan DURUKAN, Giresun Üniversitesinden İstatistik Uzmanı Esin AVCI,  Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezinden Umut ŞAHİN ve İnci AKÇAY BOZKURT, Giresun Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademeden Yaşar AKSU ve SANLAB Simülasyon Araştırma Geliştirme Sanayi Ticaret Limitet Şirketinden Salih KÜKREK’ten oluşuyor. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Ofisi de projeye destek veriyor. 36 aylık bir zaman diliminde tamamlanacak olan proje sonunda, dijital bir öğrenme güçlüğü belirleme ölçeği, öğrenci ihtiyacına uygun olarak dijital olarak hazırlanan bireyselleştirilmiş eğitim planı ve öğretim materyalleri havuzu ortaya çıkmış olacak.  Projenin öğrenme güçlüğü olan öğrencilerimize, öğretmen ve ailelerine büyük bir katkı ve fayda sağlaması bekleniyor. Müdür Bulut, Projeye Dair yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizin en seçkin üniversiteleri ile birlikte çalışmak heyecan verici. Proje yürütücümüz Cem Mutlu Türkseven Bey’i üstün gayretinden dolayı tebrik eder başarılar dilerim. Projemize desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Hamdi ÜNCÜ Bey’e, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Sayın Fatih BAŞAK Bey’e Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Sayın Necati AKKURT Bey’e, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ertuğrul TOSUNOĞLU Bey’e ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, proje ortaklarımıza, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız çalışmaların asıl yükünü çeken öğretmenlerimize, kamu kurum kuruluşlarımız ve sivil toplum örgütlerimize, yerel basınımızın değerli mensuplarına ve saygıdeğer Bulancak halkına şükranlarımı arz eder, projenin hazırlanmasında emeği geçen şube müdürlerime, memurlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bulancak, MEM, Projesi, kabul, edildi,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Giresun
Kuvvetli Sağanak
Güncelleme: 22.07.2019
Bugün
22° - 27°
Salı
22° - 29°
Çarşamba
21° - 28°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Giresun

Güncelleme: 22.07.2019
İmsak
03:16
Sabah
05:06
Öğle
12:38
İkindi
16:35
Akşam
20:00
Yatsı
21:42
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 5
<div class = "fb-comments" data-href = "http://yildizhaber.com.tr/haber--82723.html" data-numposts = "50" > </ div>
Haber Yazılımı